X Edycja „Dnia Latawca”

24 września podczas Dnia Latawca w Bartoszycach trafiła nam się super  pogoda – błękitne niebo, ciepłe promienie jesiennego słońca, delikatny wiatr. Zabawa zaczęła się punktualnie o godzinie 11, ale już na długo wcześniej na niebie szybowały kolorowe twory!W tym roku okazało się, że latawce nad bartoszyckim niebem polecą po raz dziesiąty! Wybrane jury
w składzie 3 osób oceniało pracę Podopiecznych i uczestników różnych 7 placówek.  Mieli nie lada problem z wyborem najpiękniejszych! Do konkursu zgłoszono bowiem ponad 20 latawców, a każda z drużyn poświęciła mnóstwo czasu i zapału, by zbudować latawiec, który uniesie się wysoko w górę i poszybuje nad boiskiem a do tego będzie czarował wyglądem. Zainteresowanie konkursem było ogromne, nawet po zamknięciu listy zawodników co chwila dopisywano nowe nazwiska. Latawce prezentowały się cudownie! Kolorowe ogony, długie wstęgi, różne kształty i materiały. Niektóre latały wysoko, innym zabrakło tego szczęścia. Ale wszyscy świetnie się bawili. Fajnie jest spędzać czas na świeżym powietrzu wraz z rodziną, kolegami, koleżankami. Fajnie jest słyszeć dobiegający z każdego zakątka śmiech .

Ostatecznie – jury wybrało po trzech zwycięzców w 2 kategoriach:  latawiec plaski, latawiec skrzynkowy.

W Kategorii Latawiec Płaski:


I miejsce – Zuzanna M. „Sześciokąt” Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Bartoszycach
II miejsce – Kamil K. „Reksio” Zakład Aktywności Zawodowej
w Bartoszycach
III miejsce – Mirosław G. „Podmuch Wiatru” Środowiskowy Dom Samopomocy w Górowie Iławeckim


W Kategorii Latawiec Skrzynkowy:

I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach „Korona”
II miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bartoszycach „Kolorowy Dodo”
III miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej w Bartoszycach „Anakonda”

Wyróżnienia otrzymali:
Wioletta W.
Kamil L.
Krystian R. i Dominik M.
Daniel L.

Równolegle do konkursu latawcowego, na terenie boiska, czas umilały różne konkursy. Mieliśmy okazję skosztować pyszny tort, słodkie ciastka, były także kiełbaski z grilla. Dbaliśmy o to żeby nikt z imprezy nie wyszedł głodny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, organizatorom i wszystkim dobrym duszom, które przyczyniły się do tego, że Dzień Latawca wypadł tak świetnie! Najważniejsze podziękowania i brawa należą się osobom które wzięły udział w tegorocznym konkursie na najpiękniejszego latawca. Bez Was – bez Waszych uśmiechów, zaangażowania, pięknej rywalizacji
i radości te święto nie miałoby sensu. Każdy uczy się na własnych błędach, dlatego jesteśmy przekonani, że latawce za rok będą idealnie dopracowane i nad niebem poleci dwa razy więcej latawców!

Wracamy za rok!


Zadanie współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bartoszycach.