XIII Edycja „Dnia Latawca”

27.09.2023 r. na terenie Stadionu Miejskiego w Bartoszycach odbyła się XIII Edycja „Dnia Latawca”

Spośród startujących uczestników oraz placówek Jury wybrało po trzech zwycięzców w 2 kategoriach: latawiec plaski, latawiec skrzynkowy oraz przyznało wyróżnienia.

W kategorii Latawiec Płaski:
I miejsce – Mariusz M. – Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne „Nasz Drugi Dom” w Tolko z latawcem „Tolko”
II miejsce – Damian K. – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z latawcem „Monarchini”
III miejsce – Kamil K. – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z Latawcem „3 Biedronki”

Wyróżnienia w kategorii Latawiec Płaski otrzymali:
Kamil L. – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z Latawcem „Noc”
Grzegorz C. – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach z latawcem „Rumcajs Poszukujący Haneczki”
Zuzanna M. – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki

W kategorii Latawiec Skrzynkowy:
I miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z Latawcem „Wojak”
II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach z latawcem „Magiczna Skrzynka”
III miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku z latawcem „Smoczy Podmuch”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, organizatorom i wszystkim dobrym duszom, które przyczyniły się do tego, że Dzień Latawca wypadł tak świetnie! Najważniejsze podziękowania i brawa należą się osobom które wzięły udział w tegorocznym konkursie na najpiękniejszego latawca. Bez Was – bez Waszych uśmiechów, zaangażowania, pięknej rywalizacji i radości te święto nie miałoby sensu.