VI Powiatowe zawody sportowo – rekreacyjne dla osób niepełnosprawnych pod hasłem „Zdrowo i sportowo II edycja”

22 czerwca 2023r., na płycie lodowiska przy Bartoszyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bartoszycach, odbyły się VI Powiatowe zawody sportowo – rekreacyjne dla osób niepełnosprawnych pod hasłem „Zdrowo i sportowo II edycja”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach.
|Zawody współfinansowane były ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bartoszycach oraz Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Olsztynie.

W zawodach wzięli udział reprezentanci placówek z terenu powiatu bartoszyckiego:
– Specjalny Ośrodek Szkolno
– Wychowawczy w Bartoszycach
– Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku
– Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
– Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach
– Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach
– Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach.

Każdy ośrodek wystawił po 5 zawodników. Rozgrywane konkurencje były wykonywane drużynowo. Zawodnicy musieli wykazać się zwinnością, skupieniem i dokładnością. Konkurencje były zestawieniem zabaw, gier ruchowych z ćwiczeniami gimnastycznymi które zapewniły zawodnikom możliwość współzawodnictwa ale przede wszystkim doskonałą zabawę.

Komisja sędziowska wyłoniła I,II,III miejsca, dla placówek z najwyższą ilością punktów zebranych w poszczególnych konkurencjach:
I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bartoszycach,
II miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach
III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach
IV miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku
V miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
VI miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach.

Zawodnikom przyznano ciekawe nagrody rzeczowe oraz puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za uczestnictwo w zawodach. Na koniec zawodów wszyscy wspólnie grillowali. Zawody sportowo – rekreacyjne skupiły środowisko osób z niepełnosprawnościami. Walka toczyła się o zwycięstwo, ale nie mniejsze znaczenie miała integracja i dobra zabawa.