XII Edycja „Dnia Latawca”

20.09.2022r. na terenie Stadionu Miejskiego w Bartoszycach odbyła się XII Edycja „Dnia Latawca”

Spośród startujących uczestników oraz placówek Jury wybrało po trzech zwycięzców w 2 kategoriach: latawiec plaski, latawiec skrzynkowy oraz przyznało wyróżnienia.

W kategorii Latawiec Płaski:
I miejsce – Karol M. – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z Latawcem „Nasze Serca”
II miejsce – Sebastian G. – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z latawcem „Superman”
III miejsce – Krzysztof G. – Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne „Nasz Drugi Dom” w Tolko z latawcem „Prażynka Krystynka”

Wyróżnienia w kategorii Latawiec Płaski otrzymali:
Kamil L. – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z Latawcem „Wspomnień Czas”
Mariusz M. – Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne „Nasz Drugi Dom” w Tolko z latawcem „Furia”
Alina K. – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z latawcem „Pinokio”

W kategorii Latawiec Skrzynkowy:
I miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku z latawcem „Lucyfer”
II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kawalerów Maltańskich w Bartoszycach z latawcem „Błyskawica”
III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim z latawcem „Słoneczny Patrol”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, organizatorom i wszystkim dobrym duszom, które przyczyniły się do tego, że Dzień Latawca wypadł tak świetnie! Najważniejsze podziękowania i brawa należą się osobom które wzięły udział w tegorocznym konkursie na najpiękniejszego latawca. Bez Was – bez Waszych uśmiechów, zaangażowania, pięknej rywalizacji i radości te święto nie miałoby sensu.