XI Edycja „Dnia Latawca”

16.09.2021r. płyta lodowiska wypełniona została kolorowymi, własnoręcznie wykonanymi latawcami przez osoby z niepełnosprawnościami z różnych placówek .

1. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kawalerów Maltańskich w Bartoszycach
2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Górowie Iławeckim
3. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
4. Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku
5. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach
6. Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach
7. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Bartoszycach

Jest to już XI edycja dnia latawca. W ramach obchodów „Dnia latawca” zorganizowano konkurs latawcowy bez ograniczeń wiekowych. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: latawce płaskie oraz skrzynkowe Do startów zostały dopuszczeni wyłącznie zawodnicy z własnoręcznie wykonanymi latawcami. Co roku podczas Święta Latawca pojawia się wiele latawców. W tym roku było ich około 20. Dla zawodników przewidziano puchary, pamiątkowe dyplomy i upominki, dla zwycięzców nagrody. Równolegle do konkursu latawcowego, na terenie lodowiska, czas umilały różne konkursy. Mieliśmy okazję skosztować słodkich ciasteczek, rogalików, były także kiełbaski z grilla. Dbaliśmy o to żeby nikt z imprezy nie wyszedł głodny. Jury w składzie 3 osób oceniało latawce wykonane przez podopiecznych i uczestników różnych placówek. Mieli nie lada problem z wyborem najpiękniejszych! Każda z drużyn czy indywidualne osoby poświęciły mnóstwo czasu i zapału, by zbudować latawiec, który będzie czarował wyglądem. Latawce prezentowały się cudownie! Kolorowe ogony, długie wstęgi, różne kształty i materiały. Ostatecznie – jury wybrało po trzech zwycięzców w 2 kategoriach: latawiec plaski, latawiec skrzynkowy oraz przyznało wyróżnienia.

W kategorii Latawiec Płaski:
I miejsce – Kamil L. – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z Latawcem „Jubilat”
II miejsce – Mirosław G. – Środowiskowy Dom Samopomocy w Górowie Iławeckim z latawcem „Latający Płomyk”
III miejsce – Stanisław M. – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Bartoszycach z latawcem „Grzesiu Floryda”

Wyróżnienia w kategorii Latawiec Płaski otrzymali:
Andrzej H. -Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim z latawcem „Podniebny Kwiat”
Piotr P. – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z latawcem „Formuła 1”
Sara W. – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z latawcem „Minionek”

W kategorii Latawiec Skrzynkowy:
I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kawalerów Maltańskich w Bartoszycach z latawcem „Batmobile”
II miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku z latawcem „Covid”
III miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach z latawcem „Matka Ziemia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, organizatorom i wszystkim dobrym duszom, które przyczyniły się do tego, że Dzień Latawca wypadł tak świetnie! Najważniejsze podziękowania i brawa należą się osobom które wzięły udział w tegorocznym konkursie na najpiękniejszego latawca. Bez Was – bez Waszych uśmiechów, zaangażowania, pięknej rywalizacji i radości te święto nie miałoby sensu.